1. Organizatorami rozgrywek Letniej Ligi Asów dla członków Towarzystwa Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży są:
2. Prowadzącym i sędzią głównym rozgrywek jest:
- popularyzacja tenisa ziemnego jako dyscypliny sportowej,
- aktywizacja gier singlowych wśród członków towarzystwa,
- zdobycie cennego doświadczenia turniejowego.
4. Warunkiem uczestnictwa w lidze jest członkowstwo w Towarzystwie Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży i opłacenie składki rocznej w kwocie 250 zł. dla osoby dorosłej oraz 125 zł. dla juniora.
5. Wszystkie mecze rozgrywane są na kortach Towarzystwa Tenisowego „AS” w Chodzieży przy ulicy Staszica 12.
6. Powołuje się trzy grupy ligowe:
- Grupa I(5 osób)
- Grupa II(5 osób)
- Grupa III(5 osób)
7. Uczestnictwo w lidze oznacza akceptację powyższego regulaminu, zgodę na udział(dla juniorów - podpisuje rodzic/opiekun prawny) oraz udostępnienie numeru telefonu i adresu e-mail innym uczestnikom ligi w celu uzgodnienia terminów meczy ligowych.

System rozgrywek

8. Zawodnicy rozgrywają mecze w ligach systemem „każdy z każdym”, a następnie po zakończeniu rozgrywek grupowych obowiązuje system pucharowy.
9. Zawodnicy zobowiązani są do rozgrywania meczów zgodnie z terminarzem rozgrywek.
10. Mecze rozgrywane są czteroma piłkami - rezerwację kortu oraz piłki powinien zapewnić gospodarz spotkania tj. osoba wymieniona w harmonogramie rozgrywek na pierwszym miejscu.
11. Mecze rozgrywane są według następujących zasad:
- wg przepisów Polskiego Związku Tenisowego do dwóch wygranych setów(przy stanie 6:6 w każdym secie rozgrywany jest tie-break do 7 wygranych punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi).
- w przypadku remisu 1:1 w setach rozgrywany jest 3 pełny set.
- poszczególne gemy rozgrywane są z zachowaniem przepisu przewagi(przy stanie 40:40 gramy na przewagi)
- pozostałe zasady gry zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisowego.
12. Punktacja:
- za zwycięstwo 2:0: wygrany otrzymuje 3 punkty, przegrany 1 punkt,
- za zwycięstwo 2:1: wygrany otrzymuje 2 punkty, przegrany 1 punkt,
- za zwycięstwo przez walkower: wygrany otrzymuje 2 punkty(wynik meczu zapisywany jest 2:0 w setach 6:0/6:0), przegrany 0 punktów.

13. Po zakończeniu rozgrywek grupowych o zwycięstwie w grupie decyduje:
- ilość zgromadzonych punktów,
- bezpośredni wynik meczu,
- ilość wygranych i przegranych setów,
- ilość wygranych i przegranych gemów.
14. Po zakończeniu rozgrywek grupowych rozpoczyna się decydująca faza pucharowa wg schematu:

- do ćwierćfinałów awansują bezpośrednio zwycięzcy grup oraz jeden zawodnik z drugiego ze wszystkich grup z najlepszym bilansem(kolejno – bilans punktów, setów i gemów)
- do wyżej wymienionych zawodników zostaną dolosowani zawodnicy z pozostałych dwóch drugich miejsc oraz dwóch zawodników z najlepszym bilansem z trzecich miejsc w grupie, przy założeniu, by nie w ćwierćfinale nie spotkali się zawodnicy z tej samej grupy

- 2 miejsce (najlepszy bilans) vs losowanie

14. Ustalenie terminu spotkania w przedziale czasowym określonym przez harmonogram rozgrywek.
Ustalenie terminu meczu, rezerwacji kortów oraz zapewnienia piłek spoczywa na gospodarzu meczu(zawodnik wymieniony jako pierwszy w harmonogramie). W uzasadnionych przypadkach każdy z zawodników ma prawo 1 raz przełożyć termin meczu. Wszystkie mecze rozpoczęte, a nie dokończone /warunki atmosferyczne/ dogrywane są od stanu, w którym mecz został przerwany, nie później jednak niż przewiduje to harmonogram rozgrywek. W przypadku niestawienia się na korcie w ciągu 15 minut od wyznaczonej godziny spotkania przyznaje się walkower zawodnikowi obecnemu. Zawodnicy mogą postanowić o rozegraniu spotkania pomimo spóźnienia.
15. W meczu przerwanym z powodu kontuzji jednego z zawodników jako końcowy uznaje się rezultat, w którym wszystkie brakujące do końca meczu gemy przyznaje się jako wygrane zawodnikowi zdolnemu do dalszej gry.
16. Obowiązek podania wyniku meczu ciąży na gospodarzu spotkania bezpośrednio po rozegraniu meczu, nie później niż 2 dni od jego zakończenia(mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., SMS 608629755). Wynik meczu gospodarz przekazuje prowadzącemu rozgrywki. Nie podanie wyniku meczu przez gospodarza spotkania w w/w terminie traktowane jest jako nierozegranie meczu z winy gospodarza i skutkuje przyznaniem walkowera przeciwnikowi.
17. Aktualne wyniki oraz inne informacje dotyczące rozgrywek będą podawane na stronach internetowych: smeczteam.pl, ttas.chodziez.pl, facebook.com/smeczteam.
18. Wszystkim poczynaniom w lidze powinna towarzyszyć atmosfera życzliwości, wzajemnego szacunku oraz zasada „czystej gry”.