1. Organizatorem rozgrywek chodzieskiej ligi tenisowej dla dzieci i młodzieży są:
2. Prowadzącym i sędzią głównym rozgrywek jest:
- aktywizacja gier singlowych wśród młodzieży powiatu chodzieskiego,
- zdobycie cennego doświadczenia turniejowego,
- przede wszystkim dobra zabawa.
4. Warunkiem uczestnictwa w lidze jest członkowstwo w Towarzystwie Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży i opłacenie składki rocznej w kwocie 100 zł.
5. Wszystkie mecze rozgrywane są na kortach Towarzystwa Tenisowego „AS” w Chodzieży przy ulicy Staszica 12.
6. Powołuje się dwie grupy ligowe:
- Szkrzaty(dwie grupy ligowe)
- Kadeci(jedna grupa ligowa)
7. Uczestnictwo w lidze oznacza akceptację powyższego regulaminu, zgodę na udział(podpisuje rodzic/opiekun prawny) oraz udostępnienie numeru telefonu i adresu e-mail: swojego lub rodzica(opiekuna prawnego) innym uczestnikom ligi w celu uzgodnienia terminów meczy ligowych.

System rozgrywek

8. Zawodnicy rozgrywają mecze w ligach lub grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie w przypadku ligi Skrzatów rozgrywane są finały systemem pucharowym. Prowadzący rozgrywki może określić inne zasady rozgrywania meczów w poszczególnych ligach.
9. Zawodnicy zobowiązani są do rozgrywania meczów zgodnie z terminarzem rozgrywek.
10. Mecze rozgrywane są dwoma piłkami - rezerwację kortu oraz piłki powinien zapewnić gospodarz spotkania tj. osoba wymieniona w terminarzu rozgrywek na pierwszym miejscu.
11. Mecze rozgrywane są według następujących zasad:
LIGA SKRZATÓW
- set 1 i 2 rozgrywany jest od stanu 2:2 i obowiązuje w nich tie-break(przy stanie 6:6 rozgrywany jest tie-break do 7 wygranych punktów – z zachowanie przewagi dwóch punktów i set kończy stanem 7:6)
- w przypadku remisu 1:1 w setach rozgrywany jest 3 set w formie super tie-breaka do 10 wygranych punktów(z zachowaniem dwóch punktów przewagi)
- poszczególne gemy rozgrywane są z zachowaniem przepisu przewagi(przy stanie 40:40 gramy na przewagi)

- za zwycięstwo 2:1: wygrany otrzymuje 2 punkty, przegrany 1 punkt,
- za zwycięstwo przez walkower: wygrany otrzymuje 2 punkty(wynik meczu zapisywany jest 2:0 w setach 6:2/6:2 lub 6:0/6:0), przegrany 0 punktów.
13. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek o mistrzostwie ligi oraz kolejności w grupie decyduje:

Mecz o 3-4 miejsce - przegrany meczu nr 5 vs przegrany meczu nr 6

14. Ustalenie terminu spotkania w przedziale czasowym określonym przez harmonogram rozgrywek.
Ustalenie terminu meczu, rezerwacji kortów oraz zapewnienia piłek spoczywa na gospodarzu meczu(zawodnik wymieniony jako pierwszy w harmonogramie). W uzasadnionych przypadkach każdy z zawodników ma prawo 1 raz przełożyć termin meczu. Wszystkie mecze rozpoczęte, a nie dokończone /warunki atmosferyczne/ dogrywane są od stanu, w którym mecz został przerwany, nie później jednak niż przewiduje to harmonogram rozgrywek. W przypadku niestawienia się na korcie w ciągu 15 minut od wyznaczonej godziny spotkania przyznaje się walkower zawodnikowi obecnemu. Zawodnicy mogą postanowić o rozegraniu spotkania pomimo spóźnienia.
15. W meczu przerwanym z powodu kontuzji jednego z zawodników jako końcowy uznaje się rezultat, w którym wszystkie brakujące do końca meczu gemy przyznaje się jako wygrane zawodnikowi zdolnemu do dalszej gry.
16. Obowiązek podania wyniku meczu ciąży na gospodarzu spotkania bezpośrednio po rozegraniu meczu, nie później niż 2 dni od jego zakończenia(mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., SMS 608629755). Wynik meczu gospodarz przekazuje prowadzącemu rozgrywki. Nie podanie wyniku meczu przez gospodarza spotkania w w/w terminie traktowane jest jako nierozegranie meczu z winy gospodarza i skutkuje przyznaniem walkowera przeciwnikowi.
17. Aktualne wyniki oraz inne informacje dotyczące rozgrywek będą podawane na stronach internetowych: smeczteam.pl, ttas.chodziez.pl, facebook.com/smeczteam.
18. Wszystkim poczynaniom w lidze powinna towarzyszyć atmosfera życzliwości, wzajemnego szacunku oraz zasada „czystej gry”.